Що означає 375 проба золота
Проба золота визначає наявність лігатури в ньому. Пробою називаються ті спеціальні знаки, які є на всіх прикрасах, що продаються в легальних ювелірних магазинах. Такі знаки є клеймом, на якому чітко читається відбиток проби. Їх накладають у спеціально створених контрольних установах. Наявність таких знаків гарантує, що вміст благородних металів у виробах відповідає заявленому.
375 проба золота має високу міцність, твердість і легкість. Цей сплав використовують ювеліри, коли потрібно виготовити великі золоті предмети: браслети, годинники, портсигари. З нього виготовляють довговічні обручки, які використовуються в повсякденному носінні. Такий золотий сплав застосовують для інкрустації повсякденних речей. Незважаючи на високий вміст домішок, вироби з такого металу мають такий самий ефектний вигляд, як і дорожчі предмети розкоші.
Загальний вигляд прикраси залежить не від проби золота, а від майстерності дизайнерів і ювелірів.
З чого складається сплав 375
Ювелірні вироби із золота 375 складаються з 37,5% чистого золота. Решта домішок у сплаві припадають на мідь, срібло або паладій. Вміст міді, яку часто додають як лігатуру, благотворно позначається на твердості золотого сплаву. У сплав додають срібло - 10%, мідь - 48,7%, паладій - 3,8%.
Відсотковий вміст може змінюватися, і разом з цим буде змінюватися колір ювелірного виробу. Срібло робить такий сплав більш ковким. Якщо метал матиме таку пробу і світло-жовтий колір, можете припустити, що вміст срібла в ньому понад 30%.
Сплав 375 проби відповідає 9 каратам. З нього робляться ювелірні прикраси зі вставками дорогоцінного каміння або без них.
Чим ця проба приваблює покупців
Поціновувачі ювелірних виробів, які бажають носити дорогоцінне каміння із золотою оправою, охоче купують метал такої проби. Їх не хвилює питання, скільки відсотків буде в тому благородному металі, в який буде вправлено коштовний камінь, що їх цікавить. Таких шанувальників ювелірних прикрас цікавлять інші питання. Чи зникне блиск металу? Чи довго триматиметься тонкими вусиками красивий камінь або є ризик його втратити?
Завдяки використанню точно вивірених пропорцій домішок, що забезпечують коштовностям підвищену зносостійкість, власникам прикрас не доведеться засмучуватися, побачивши відколи, подряпини і деформацію поверхні. Навіть найтонші основи з 375 проби, прикрашені мініатюрними деталями, назавжди збережуть первісний вигляд.
Чим вища проба, тим прикраса важча і пластичніша. М'який метал піддається деформації, а його блиск зникає через численні подряпини.
Міфи про золото низької проби
Часто пишуть про те, що золото 375 проби окислюється і темніє від повсякденного носіння. Це невірно. Прикраса з нього зберігає свій зовнішній вигляд, не темніє ні на повітрі, ні в скриньці, первісний вигляд залишається незмінним. Слід правильно доглядати за виробами і вчасно чистити їх.
Це твердження дійсне для тих сплавів, які були виготовлені відповідно до стандарту і містять саме 375 частин золота в сплаві. Якщо недобросовісний виробник порушує технологію виробництва, це може бути причиною потемніння металу.
Сплав золота 375 за радянських часів був популярний у виробництві обручок. У Німеччині такі каблучки виготовляли із золота 333 проби, яка ще нижча. Якість обручок давала можливість їхнім власникам носити їх усе життя. Цей найбільш зносостійкий сплав естетично привабливий, довговічний і порівняно недорогий. Такий доказ спростовує всі вигадки про непрактичність золотих виробів 375.
- Братство кільця: чоловічі персні та печаткиВсі ми прагнемо до створення власного неповторного іміджу і образу, який безпосередньо залежить не тільки від стилю одягу, зачіски і природного чарівності, але і від таких дрібних, але дуже важливих деталей, як ювелірні прикраси.Повна версія статті